روزانه نگاری

روزانه نگاری – اول اردیبهشت ۹۹

صدای پرستوها شنیده میشه. دوباره برگشتن به رسم هر سال. اردیبهشت هم با اومدنشون شروع شده. دلم میره واسه این بهار. دیشب توی بالکن غروب آفتاب رو تماشا کردم. (وقتی ساختمون بلند اون طرف خیابون تکمیل بشه دیگه نمی تونم غروب آفتاب رو ببینم، اما الان می خوام لذت ببرم از هر لحظه اش)

آسمون سیاه و سرخ و آبی بود. نسیم خیلی ملایمی پوستم رو نوازش می کرد. هوا پر از عطر بهار بود. چقدر حظ بردم من از این حال و هوا. چقدر بیشتر و بیشتر فهمیدم که من عاشق زندگی هستم. عاشق تک تکِ لحظه هایِ  بودن، عاشق تلاش برای بهتر شدن، عاشق درک کردن زیبایی طبیعت، عاشق این لحظه هایی که مثل دیشب اشک شوق می ریختم از درک نعمت بی نظیر حیات. می تونستم یه مشت خاک باشم وسط باغچه، اما این منم؛ منِ زیبا، منِ خلاق، منِ توانمند، منِ با استعداد، منِ مهربون، بله دقیقا منم.

من، من آفریده شدم تا بیام به این دنیا و نعمت حیات رو با تمام وجودم بچشم.

تا کجا باید سپاسگزار خداوند باشم تا حق مطلب رو ادا کرده باشم؟!

دیشب به خدا گفتم منو بذار روی شونه هات و ببر دنیارو بهم نشون بده. من زیبایی های بیشتر میخوام، لذت بیشتر، عشق بیشتر، منو بردار ببر ظرفم رو پر کن از تمام این خوبی ها، من هنوز اندازه ای که باید نچشیدم. من خیلی بیشتر میخوام، خیلی خیلی بیشتر.

به خدا گفتم منو عاشق تر از این کن، شیداتر از این، منو دیوانه تر از این کن. من این زندگی رو، این آرامش رو، این عشق رو عاشقم.

باورم نمیشه که دارم یاد می گیرم در لحظه ی اکنون ابدی زندگی کنم. دارم یاد می گیرم عاشق همین لحظه باشم و همین لحظه رو تمام و کمال درک کنم. نمی خوام در آینده حسرت چیزی رو داشته باشم. می خوام از تمام لحظه های بودنم لذت ببرم تا با خیال راحت از این مرحله عبور کنم. وقتی هم که برگردم و به گذشته نگاه کنم فقط زیبایی و عشق و خوبی یادم خواهد بود اما روبروی من اونقدر زیباتره که منو در خودش غرق می کنه.

خدایا شکرت برای این بودن و لذت بردن.

author-avatar

درباره مریم کاشانکی

من زندگی کردن را ذره ذره یاد گرفتم. سی سالگی سرآغاز تحولی بزرگ در من بود؛ کشف مسیرهای جدید، کشف شاد بودن و لذت بردن از اتفاقات ریز و درشت، کشف عاشقی، کشف ساده گرفتن زندگی، کشف خندیدن از ته دل، کشف خود را دوست داشتن و خلاصه کشف هر چیزی که می توانست از من‌ آدم بهتری بسازد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *