مریم کاشانکی

من مریم کاشانکی هستم

و اینجا انتشارات کوچک من است

من مدرک فوق لیسانس IT در گرایش شبکه‌های کامپیوتری دارم و برای مدت پنج سال در یک شرکت چند ملیتی کار SEO انجام دادم. با اینکه کامپیوتر همیشه جزء علائق من بوده اما ساعت‌ها نشستن در یک جای ثابت و کار کردن در فضایی غیرملموس آن چیزی نبود که بتواند مرا راضی نگه دارد. من همیشه در عمق وجودم علاقه‌ای ویژه به هنر احساس کردم و از کودکی تلاش کردم تا به هنرهای مختلفی بپردازم.

پرداختن به هنر عکاسی را از سال ۱۳۹۲ آغاز کردم. مبانی عکاسی را در خانه‌ی عکاسان آموختم و سپس یک دوره‌ی خصوصی نورپردازی در یک آتلیه گذراندم تا با اصول نورپردازی پرتره به صورت عملی آشنا شوم. حدود سه سال یا کمی بیشتر به عکاسی پرتره پرداختم. سال ۱۳۹۵ بود که متوجه شدم علاقه‌ی زیادی به عکاسی از محصولات دارم. در واقع دیدن عکس‌های گرفته شده از محصولات و اشیای بی‌جان می‌توانست ساعت‌ها مرا به خود مشغول نگه دارد.

هنوز هم از دیدن عکس‌های تبلیغاتی از محصولات بی‌نهایت لذت می‌برم و هر روز تلاش می‌کنم تا چیز جدیدی در زمینه‌ی نورپردازی اشیاء و محصولات، چیدمان، رنگها و فرم‌ها یاد بگیرم. شاید علاقه‌ی من به این سبک از عکاسی از آنجا نشات می‌گیرد که من عاشق چیدمان کردن فضا با رنگ‌ها و فرم‌های مختلف هستم و عاشق جزئیاتی که در حین عکاسی از یک محصول لحاظ می‌شوند تا جلوه‌ی بصری زیباتری خلق شود و همین طور عاشق کنترل تمام عیاری که عکاس در زمان عکاسی از محصولات بر روی تک تک جزئیات دارد.

من همچنین هر روز چند صفحه‌ای می‌نویسم. نوشتن برای من مانند مراقبه کردن است و کمک می‌کند تا از سد موانع و مشکلات زندگی‌ام عبور کنم.

وب‌سایتم انتشارات کوچک من است؛ اینجا می‌نویسم، محصولات آموزشی تولید می‌کنم و تجربیاتم را در زمینه‌های مختلف با دیگران به اشتراک می‌گذارم.

امیدوارم آنچه که از ذهن و قلبم می‌گذرد بتواند برای کسی مفید باشد.

می‌توانید از طریق لینک زیر با من تماس باشید: