من مریم کاشانکی هستم؛
یک عکاس

هنوز هم از دیدن عکس‌های تبلیغاتی از محصولات بی‌نهایت لذت می‌برم و هر روز تلاش می‌کنم تا چیز جدیدی در زمینه‌ی نورپردازی اشیاء و محصولات، چیدمان، رنگها و فرم‌ها یاد بگیرم. شاید علاقه‌ی من به این سبک از عکاسی از آنجا نشات می‌گیرد که من عاشق چیدمان کردن فضا با رنگ‌ها و فرم‌های مختلف هستم و عاشق جزئیاتی که در حین عکاسی از یک محصول لحاظ می‌شوند تا جلوه‌ی بصری زیباتری خلق شود و همین طور عاشق کنترل تمام عیاری که عکاس در زمان عکاسی از محصولات بر روی تک تک جزئیات دارد.

من همچنین هر روز چند صفحه ای می‌نویسم. نوشتن برای من مانند مراقبه کردن است و کمک می‌کند تا از سد موانع و مشکلات زندگی‌ام عبور کنم.

در وب سایت شخصی‌ام می‌نویسم، محصولات آموزشی تولید می‌کنم و تجربیاتم را در زمینه‌های مختلف با دیگران به اشتراک می‌گذارم.

امیدوارم آنچه که از ذهن و قلبم می‌گذرد بتواند برای کسی تاثیرگذار باشد.

من مدرک فوق لیسانس IT دارم و برای مدت پنج سال در یک شرکت چند ملیتی کار SEO انجام دادم. با اینکه کامپیوتر همیشه جزء علائق من بوده اما ساعت‌ها نشستن در یک جای ثابت و کار کردن در فضایی غیرملموس آن چیزی نبود که بتواند مرا راضی کند. من همیشه در عمق وجودم علاقه‌ای ویژه به هنر احساس کردم و از کودکی تلاش کردم تا به هنرهای مختلفی بپردازم.

پرداختن به هنر عکاسی را از سال ۱۳۹۲ آغاز کردم. مبانی عکاسی را در خانه ی عکاسان آموختم و سپس یک دوره‌ی خصوصی نورپردازی در یک آتلیه گذراندم تا با اصول نورپردازی پرتره به صورت عملی آشنا شوم. حدود سه سال یا کمی بیشتر به عکاسی پرتره پرداختم. سال ۱۳۹۵ بود که متوجه شدم علاقه ی بسیار زیادی به عکاسی از محصولات دارم. در واقع دیدن عکس‌های گرفته شده از محصولات و اشیای بی‌جان می‌توانست ساعت‌ها مرا به خود مشغول نگه دارد.

در صورت تمایل به ثبت تصاویر محصولات خود می توانید از طریق لینک زیر با من در ارتباط باشید: