خاطره نگاری, طنز نگاری

من اصلا گیج نیستم، می دونم تو هم نیستی

یه بار از یه کلینیک وقت ِ چشم پزشکی گرفتم. از کرج رفتم تهران و توی اوج شلوغی ِ تهران به سختی خودمو رسوندم به کلینیک. وارد شدم و حضورمو به منشی دکتر اعلام کردم. منشی گفت دکتر عمل داره و با یک ساعت تاخیر میاد. منم از فرصت استفاده کردم و پیش دو تا دکتر  ِ دیگه توی همون کلینیک رفتم، داروهامو از داروخانه ی کلینیک گرفتم، از در اومدم بیرون، از خیابون رد شدم رفتم اون طرف و سوار اتوبوس شدم.

یه مدت که گذشت در حالیکه میله ی وسط اتوبوس رو گرفته بودم و به مناظری که از جلوم رد می شدن نگاه می کردم با خودم گفتم: «خدارو شکر که دکتر نگفت چشمات ضعیف شدهخداروشکر که چشمام سالمنهان؟!!! ? دکتر چی نگفت؟ اصلا دکتر کیه؟ کجاست؟ ?

خدای من!!!! من اصلا دکتری رو که به خاطرش این همه راه رو رفته بودم ندیدم. مگه میشه؟!!!!! ??

همگی می دونید که جبرانِ چنین اشتباهی توی تهران اون هم توو ساعت اوج شلوغی مساوی است با دست کم دو ساعت زمان تا بتونی برگردی سر  ِ همون نقطه ی اولی که بودی. با هر بدبختی ای بود خودمو رسوندم به کلینیک و نفس نفس زنون رفتم پیش منشی. منشی گفت: “خانم شما کجایی؟ من که دویست بار اسم شمارو صدا زدم.” گفتم: “ببخشید، یه کار واجبی پیش اومده بود، مجبور شدم برم بیرون.” خیلی واجب بودها، خیییلی،‌ اصلا واجب ترین کار زندگیم تا اون لحظه بود. ? انتظار نداشتید که حدّ اعلای بلاهتم رو برای منشی توضیح بدم؟ ??

فکر کنم بهترین کاری که می تونستم برای خودم بکنم این بود که برم طبقه ی بالا و از یه روانپزشک وقت بگیرم‌!!!?

شمایی که اینو می خونی الکی نگو که هیچوقت از این گیج بازیها نداشتی و من تنها گیج ِ موجود روی زمینم. بیا یکیشو بنویس، قول می دیم زیاد بهت نخندیم. ??

author-avatar

درباره مریم کاشانکی

من زندگی کردن را ذره ذره یاد گرفتم. سی سالگی سرآغاز تحولی بزرگ در من بود؛ کشف مسیرهای جدید، کشف شاد بودن و لذت بردن از اتفاقات ریز و درشت، کشف عاشقی، کشف ساده گرفتن زندگی، کشف خندیدن از ته دل، کشف خود را دوست داشتن و خلاصه کشف هر چیزی که می توانست از من‌ آدم بهتری بسازد.

2 نظر درباره ی “من اصلا گیج نیستم، می دونم تو هم نیستی

  1. عباسعلی ملک گفت:

    حدود ۱۰ سال پیش که داشتم برای کنکور درس میخوندم، عادت کرده بودم که مدام از اتاقم بیرون بیام و به ساعت دیواری توی حال نگاه کنم. نزدیکای کنکور که شده بود چند بار پیش اومده بود که رفته بودم توی آشپزخونه و به درجه آبگرمکن نگاه میکردم که ببینم ساعت چنده، باور نمیکنی ولی چون ذهنم جای دیگه بود شاید یکی دو دقیقه ای اونجا به درجه آبگرمکن نگاه میکردم که ساعت رو حساب و کتاب کنم. بعد که با تصویر مات از حالت ناهوشیاری به هوشیاری میومدم تازه میفهمیدم ۲ دقیقه علاف بودم جلوی آبگرمکن…
    اصن یه وضعی بود ….

    1. ?? وااای خدای من چقدر خندیدم ? آبگرمکننننن…. ساعت؟؟!! ?

      خیلی خوب بود، ممنون که نوشتید ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *