صفحات

منتخب من

هر از گاهی یکی از نوشته‌ها رو که فکر می‌کنم مفیدتر هست اینجا می گذارم تا حتما خونده بشه

سوال درست بپرس تا جواب درست بگیری

با این دید بهتر می‌تونیم بفهمیم که چرا این همه ساله که دوست داریم بدهکار نباشیم اما بدهی روی بدهی داریم، یا دوست داریم بیمار نباشیم اما همیشه بیماریم.

ما سوالات اشتباهی می‌پرسیم اما منتظر پاسخ‌های درست هستیم. اگر از گوگل سوال‌ اشتباهی بپرسید هزار سال هم که بشینید و بهش فحش بدید که چقدر موجود نفهمیه، امکان نداره که به جوابی که می‌‌خواید برسید. نه دلش برای شما می‌سوزه، نه هوشمندیش اونقدر زیاد میشه که منظور واقعی شمارو بفهمه، فقط جوابی که مرتبط می‌دونه رو به شما برمیگردونه. این یک الگوریتمه، چیزی که از قبل نوشته شده و به روش کاملا مشخصی کار می‌کنه.

جهان هم دقیقا یک الگوریتم از پیش نوشته شده است و فقط به همون صورتی کار می‌کنه که براش تعیین شده، هیچ راه دیگه‌ای هم بلد نیست.

همه‌ی ما به جای جنگیدن با گوگل سعی می‌کنیم نحوه‌ی عملکرد الگوریتم‌هاش رو بفهمیم تا به جوابی که می‌خوایم برسیم اما وقتی نوبت به زندگیمون می‌رسه حاضر نیستیم این منطق ساده رو بپذیریم و هزار ساله که حرف منفی از دهنمون درمیاد و بعد به زمین و زمان فحش میدیم که چرا همیشه همه چی برعکس اون چیزی میشه که ما می‌خوایم.

من چند سال کار SEO انجام دادم، به همین دلیل به نحوه‌ی عملکرد موتورهای جستجو آشنا هستم.

موتورهای جستجو بر اساس «کلمات کلیدی» به دنبال مطالب می‌گردن؛ مثلا اگر شما بپرسید: «چطوری می‌تونم یه کیک اسفنجی درست کنم؟» گوگل از کل این جمله فقط کلمه‌ی کلیدی «کیک اسفنجی» رو برمیداره و توی الگوریتم‌های جستجوی خودش قرار میده و نتایج مرتبط با کیک اسفنجی رو به شما نشون میده. بقیه‌ی جمله (چطوری می‌تونم درست کنم) ندیده گرفته میشه.

جهان هم دقیقا مثل موتورهای جستجو عمل می‌کنه؛ اگر شما سوال کنید که: «چطوری می‌تونم از شر این همه بدهی خلاص بشم؟» جهان از کل این جمله فقط کلمه‌ی کلیدی «بدهی» رو در نظر می‌گیره و میگه این آدم میخواد در مورد «بدهی» بیشتر بدونه، پس تمام نتایج مرتبط با بدهی رو به شما نشون میده. دیگه بقیه‌ی جمله (چطوری می‌تونم خلاص بشم) اصلا خونده نمیشه.

کلماتی مثل «میخواهم»، «نمی‌خواهم»، «دوست دارم»، «دوست ندارم»، «باشد» یا «نباشد»،…. اینها اصلا در نظر گرفته نمیشن، همه‌‌شون از نظر جهان بی‌معنی هستن و اصلا اونها رو نمی‌شنوه، تنها چیزی که میشنوه کلمات کلیدی موجود در جمله‌های ما هستن.

اگر بپرسیم «چی کار کنم که به فلان بیماری دچار نشم؟» فقط کلمه‌ی «بیماری» و اگر بپرسیم «چطوری می‌تونم سلامتی رو در بدنم افزایش بدم؟» فقط کلمه‌ی «سلامتی» در نظر گرفته میشه.

آموزش‌های عکاسی و نورپردازی

محصولات آموزشی

دوره ی آموزشی آنلاین وردپرس حرفه ای

۴۴۰,۰۰۰ تومان

نصب، راه اندازی و استفاده از وردپرس از صفر تا صد به صورت آنلاین و Local

این دوره ی آموزشی شامل کلیه ی نکات مربوط به نصب، راه اندازی و استفاه ی کاربردی از وردپرس به منظور طراحی و ساخت یک وب سایت می باشد که به شما کمک می کند تا این CMS Platform را به سادگی نصب و راه اندازی نموده و هر وب سایتی را به آسانی بر روی آن پیاده سازی نمایید. در این دوره ی آموزشی، نصب و راه اندازی وردپرس به صورت آنلاین و بر روی یک سرور واقعی و همچنین بر روی وب سرور Local با جزئیات کامل شرح داده شده است.

ساده ترین روش های نظافت برای تنبل ترین آدم ها

۰ تومان

کتابچه ی راهنما به همراه معرفی بهترین محصولات

این محصول یک کتابچه ی راهنما است که ساده ترین روش های نظافت را به همراه بهترین محصولات از دیدگاه من برای تمیز کردن هر بخش از خانه معرفی می نماید.

در واقع هدف من از تهیه کردن این کتابچه ی راهنما این بوده است که بتوانم باورهای افراد را در مورد شیوه های نظافت کردن به چالش بکشم و نگرش جدیدی در آنها ایجاد نمایم تا بتوانند نظافت کردن را از یک کار زمان بر و پر زحمت تبدیل به کاری ساده نمایند که به دفعات زیادی آن را انجام داده و در نتیجه با صرف زمان، انرژی و همینطور آب کمتر محیط زندگی شان را همواره تمیز نگه دارند.

از آنجاییکه مبحث نظافت کردن و سختی های آن دغدغه ی افراد بسیاری می باشد من بر آن شدم تا این کتابچه ی راهنما را تهیه کرده و آن را در اختیار افراد قرار دهم. در هر بخش از این کتابچه از بهترین محصولات همراه با تصاویر آنها نام برده ام.

دلیل اینکه خود را فردی مناسب برای تهیه ی این کتابچه دانستم بازخوردی است که از افراد مختلف در مورد تمیزی خانه ی خود دریافت کرده ام که در کتابچه توضیح داده ام.

این کتابچه ی راهنما را می توانید به صورت رایگان دانلود نمایید. امیدوارم که برایتان مفید باشد.

قرارداد خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت

۴۹,۰۰۰ تومان

نمونه ی قرارداد جهت پروژه های نگهداری و پشتیبانی وب سایت

هر وب سایتی که ساخته می شود نیازمند پشتیبانی و نگهداری دائمی می باشد،‌ در غیر اینصورت به زودی کارایی خود را از دست می دهد چرا که وب سایت ها از نظر محتوایی و فنی بایستی دائما بروزرسانی شوند. علاوه بر آن، نیازمندیهای کسب و کارها مرتبا در حال تغییر هستند، بنابراین صاحبان وب سایت ها نیاز خواهند داشت که قابلیت ها و بخش های جدیدی را به وب سایت خود اضافه نمایند.

بنابراین خدمات نگهداری و پشتیابی از وب سایتها بسیار حائز اهمیت می باشد. اما در عین حال ممکن است به دلیل عدم وجود تجربه ی کافی سوء برداشت های زیادی در حین چنین پروژه ای رخ دهد که باعث شود دو طرف نتوانند همکاری خود را ادامه دهند و یا یکی از طرفین متضرر شود.

بنابراین انعقاد یک قرارداد کامل و جامع می تواند از چنین پیشامدهایی جلوگیری نموده و به همکاری مسالمت آمیز افراد و سازمانها کمک شایان توجهی نماید.

نمونه صورتحساب طراحی و توسعه ی وب سایت

۴۹,۰۰۰ تومان

نمونه فاکتور جهت پروژه های طراحی و ساخت وب سایت

پس از به اتمام رسیدن یک پروژه ی طراحی و ساخت وب سایت،‌ شما نیاز به ارائه ی یک فاکتور دقیق دارید که شامل تمامی جزئیات مرتبط با پروژه بوده و هزینه های پیاده سازی هر بخش از وب سایت را به طور کامل شرح دهد تا مشتری متوجه شود که چه امکاناتی برای وب سایت او پیاده سازی شده اند و این امکانات چقدر هزینه در بر داشته اند.

با استفاده از این نمونه فاکتور، شما می توانید یک صورتحساب دقیق و جامع تهیه و ارائه نمایید تا اولا به مشتری خود اطمینان دهید که هزینه ها به طور دقیق محاسبه شده اند و ضمنا تصویری حرفه ای از خود به مشتریان ارائه نمایید.

آنچه در اندیشه هایم شروع و در قلبم پایان می یابد

_MG_7158-for-web

کدوم یکی از ما اینطوری خودمون رو باور داریم؟

سعدی جانم یه غزلی داره که من خیلی دوستش دارم. با این بیت شروع میشه: منِ بی‌مایه که باشم که خریدار تو باشم حیف باشد که تو یار من و من یار تو باشم بعد همینطوری قند و نبات می‌سراید و ما هم همینطوری غش و ضعف می‌کنیم تا می‌رسیم به این بیت: مردمان عاشق گفتار من ای قبله‌ٔ خوبان چون نباشند که من عاشق دیدار تو باشم به قبله‌ی خوبان میگه اونطوری که من عاشق دیدار تو هستم مردم عاشق گفتار من نیستن. من وقتی به این بیت رسیدم تا چندین روز داشتم فکر می‌کردم. وقتی سعدی چنین حرفی می‌زنه معنیش اینه که خیلی محبوب بوده...

ادامه مطلب

_MG_7168-new-for-web

سوال درست بپرس تا جواب درست بگیری

من چند سال کار SEO انجام دادم، به همین دلیل به نحوه‌ی عملکرد موتورهای جستجو آشنا هستم. موتورهای جستجو بر اساس «کلمات کلیدی» به دنبال مطالب می‌گردن؛ مثلا اگر شما بپرسید: «چطوری می‌تونم یه کیک اسفنجی درست کنم؟» گوگل از کل این جمله فقط کلمه‌ی کلیدی «کیک اسفنجی» رو برمیداره و توی الگوریتم‌های جستجوی خودش قرار میده و نتایج مرتبط با کیک اسفنجی رو به شما نشون میده. بقیه‌ی جمله (چطوری می‌تونم درست کنم) ندیده گرفته میشه. جهان هم دقیقا مثل موتورهای جستجو عمل می‌کنه؛ اگر شما سوال کنید که: «چطوری می‌تونم از شر این همه بدهی خلاص بشم؟» جهان از کل...

ادامه مطلب

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

“یاکریم در لانه‌ی ساختگی‌ام بچه به دنیا آورده است. این شاید دهمین یاکریمی باشد که در این لانه‌ی ساختگی مادر شده است. چه کسی گفته است چیزهای ساختگی خوب نیستند؟ نمی‌دانم چرا از صبح بلند بلند می‌خواند. حبوبات را اگر یک شب فریز نکنی حتما خراب می‌شود. یادم باشد غذایی که برای سگ ها کنار گذاشته‌ام را بردارم. هنوز از اتفاق دیروز متعجبم و پاسخی برایش ندارم. مادر سفارش کرده است برایش وسیله برداریم. این سرفه‌ی لعنتی پس کی قرار است بی‌خیالم شود؟” همه ی اینها در کمتر از یک دقیقه از ذهنم می‌گذرند. چشمانم اشک می‌زند از اینکه چرا بعد از این همه سال هنوز خیلی چیزها...

ادامه مطلب

مریم کاشانکی

آنچه می بینم و آنگونه که می اندیشم....

زندگی شگفت انگیزترین اتفاقیست که می توانی تجربه کنی.
همین زندگی که گاهی آنقدر سخت می شود که استخوانهایت از درد تیر می کشند و گاهی آنقدر شیرین که صدای خنده ات به آسمان هفتم می رسد.
همین زندگی که در آن گاهی دردِ تنهایی امانت را می بُرد و گاهی لذت همراهی دلت را به شوق می آورد.
همین زندگی که گاهی به غایت لذتبخش است و گاهی تا نهایت دردناک.
اصلا شگفت انگیزی ِ زندگی به همین گاهی اینطور و گاهی آنطور بودن است.
این معجونِ شگفت انگیز را یکجا سر بکش و نخواه که همه اش شیرین باشد که شیرینی زیاد دل آدم را می زند.

جدیدترین محصولات آموزشی

تازه‌ترین نوشته‌ها

من،‌ مریم کاشانکی، به عنوان کسی که به این هنر عشق می ورزد،‌ تلاش می کنم تا اثری از این عشق را در هر عکس به جا بگذارم تا بهترین تاثیری که در توان دارم را بر بیننده داشته باشم. در ضمن از صمیم قلب دوست دارم چیزی را که می دانم در اختیار علاقمندان به این هنر قرار دهم،‌ شاید که باعث شود مسیر برای کسی کوتاهتر و ساده تر شود. به همین منظور، سعی می کنم در قالب ویدئو های آموزشی و یا به گونه هایی دیگر این امر را به انجام برسانم.

من و عکاسی

فتوگرافی به معنای «نقش کردن با نور» است. ثبت کردن یک لحظه از هر چیزی و هر اتفاقی در قابی از نور و رنگ،‌ ثبت کردن معجزه ی نور. در طول سالها و با تلاش هزاران نفر برای به تصویر کشیدن این اعجاز، عکاسی از یک علم تبدیل به یک هنر شده است. امروزه عکاسی فقط ثبت کردن وقایع نیست بلکه عکاسان خلاقیت را چاشنی کار خود کرده اند تا تصاویری چشم نواز خلق نمایند. به خدمت گرفتن نور،‌ این پدیده ی حیرت انگیز، هنری را ایجاد کرده است که انسان را از به کار بردن هر کلامی بی نیاز می کند،‌ چرا که هر تصویری راوی داستان خود است. هر عکس از نگاه و ذهن عکاس خبر می دهد و پیام او را منتقل می کند.
جهت اطلاع

از جدیدترین ویدئو های آموزشی و مقالات

عضو خبرنامه شوید

مریم کاشانکی در شبکه های اجتماعی