آموزش رایگان عکاسی و نورپردازی

یکی از اهداف اصلی من این است که بتوانم آنچه را که می‌دانم به ساده‌ترین و کاربردی‌ترین شکل ممکن در اختیار سایر افراد قرار دهم و در جهت اجرایی کردن این هدف به تولید محتوای آموزشی در قالب فایل‌های ویدئویی و همچنین مقالات آموزشی می‌پردازم.

امیدوارم که با استفاده از این آموزش ها افراد بتوانند به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کرده و در محیط واقعی به کار ببندند.

ویدئو های آموزش عکاسی و نورپردازی را در این صفحه دنبال نمایید.

 

تنظیمات دوربین در زمان استفاده از فلاش های استودیویی

در این ویدئوی آموزشی به نحوه‌ی تنظیم کردن دوربین در آتلیه و در زمان استفاده از فلاش‌های استودیویی پرداخته شده است. در این ویدئو چگونگی عملکرد رادیو فلاش و تریگر و همچنین حداکثر سرعت شاتر در استودیو توضیح داده شده است. با مشاهده‌ی این ویدئو می‌توانید به سرعت دوربین خود را در آتلیه تنظیم نموده و شروع به کار با فلاش‌های استودیویی نمایید.

 

چگونه عکس های خود را ده برابر بهتر کنیم؟

در این ویدئوی آموزشی اهمیت نورپردازی در عکاسی مورد بررسی قرار گرفته است و سپس مقدمات نورپردازی با استفاده از یک سوژه‌ی نمونه آموزش داده شده است. در این ویدئو شما با ابزارهای اولیه مورد نیاز برای نورپردازی و همچنین چند روش نورپردازی آشنا خواهید شد.

 

چگونه یک عکس دراماتیک خلق کنیم؟

در این ویدئوی آموزشی به بررسی سبک عکاسی دراماتیک می پردازیم و ویژگی‌های عکس دراماتیک را مورد بررسی قرار میدهیم. سپس از یک سوژه‌ی نمونه عکسی دراماتیک می‌گیریم و در پایان چند نمونه عکس دراماتیک را با هم مرور می‌کنیم تا با این سبک از عکاسی بهتر‌ آشنا شویم.

 

چگونه عکس هایی صد در صد شارپ داشته باشیم؟

در این ویدئوی آموزشی تکنیک Focus Stacking آموزش داده شده است. به کمک این تکنیک شما می‌توانید عکس‌هایی داشته باشید که دارای فوکوس صد در صدی هستند. این تکنیک در عکاسی از انواع سوژه‌ها و به ویژه درعکاسی جواهرات کاربرد دارد.

 

ساده ترین روش نورپردازی محصولات با استفاده از فقط یک منبع نور

در این ویدئو، ساده‌ترین روش نورپردازی محصولات با استفاده از فقط یک منبع نور و چند سوژه‌ی نمونه آموزش داده شده است. به کمک این روش شما می‌توانید با کمترین هزینه در اغلب موارد به یک نور عمومی قابل قبول برای عکس‌های خود دست پیدا کنید.